چند نکته که باید برای مراسم عروسی رعایت کنید

عروسی یک روز خاص برای شما می باشد و دغدغه خیلی از افراد است که عروسی بی دغدغه ای را داشته باشند. درواقع برای برگزاری عروسی باید نکات زیادی را توجه کنید. در این مطلب قصد داریم تا نکاتی را بگوییم که با رعایت این موارد شما می توانید یک عروسی خوب و بی دغدغه داشته باشید و از این روز خاص خودتان لذت ببرید. در ادامه مطلب همراه ما باشید.

برنامه ریزی دقیق

از مرحله اول گل زدن به ماشین، خرید و انتخاب لباس تا ورود مهمانان باید اطلاع دقیق داشته باشید و برای آن برنامه ریزی کنید. برای این موارد برنامه ریزی دقیق داشته باشید که همه چیز سر وقت انجام شود.

 

توجه به میزان بودجه

توجه به میزان بودجه و هزینه ای که برای مراسم عروسی در نظر گرفته ایید بسیار مهم و ضروری است. در واقع باید به گونه ای برنامه ریزی کنید که بتوانید با خیال آسوده مراسم خود را برگزار کنید که هیچ فشار مالی به شما وارد نشود.

تاریخ عروسی

باید تاریخ عروسی خود را به گونه ای برنامه ریزی کنید که با مراسم و عزاداری و تاریخ های نامناسب همراه نباشد. در واقع بهترین تاریخ ها برای برگزاری مراسم عروسی اعیاد مذهبی و روز های تعطیل و آخر هفته ها می باشد.

انتخاب لباس عروس و داماد

در انتخاب لباس عروس و داماد بهتر است که زمان بگذارید و انتخاب مناسبی داشته باشید . بهتر است که بعد از انتخاب لباس مراسم خود سایزتان تغییری نکند تا لباس شما فیت بدنتان باشد. اگر می خواهید بدانید برای انتخاب لباس عروس چه نکاتی رعایت کنید بهتر است که به مقاله " باید و نباید های لباس عروس" مراجعه کنید.

فیلم برداری و عکس برداری

در واقع ثبت لحضات شیرین عروسی بسیار مهم است و باعث می شود تا در آینده خاطرات شیرین تری برای شما رقمم بخورد. در انتخاب عکاس و فیلم بردار خود دقت کنید زیرا شما تمام روز عروسی خود را با این شخص می گذرانید. از نظر فاصله مکانی هم دقت کنید که آتلیه با محل عروسی فاصله زیادی نداشته باشد.

انتخاب آرایشگاه

بهتر است که آرایشگاهی را انتخاب کنید که با محل برگزاری عروسی شما خیلی فاصله نداشته باشد. زیرا اگر فاصله طولانی باشد به دلیل ترافیک و وجود فاصله احتمال دارد که برنامه های شما بهم بریزد و از کارهایتان عقب بیافتید.

نظارت بر کارکنان تالار

در این مرحله بهتر است که از خانواده خود کمک بگیرید که قبل و در حین مراسم نظارت کامل بر روی کارکنان داشته باشند تا کار هایشان را به درستی انجام دهند و به خوبی از مهمانان پذیرایی کنند. توصیه می شود که این کار را خودتان انجام ندهید و به خانواده خود بسپارید.

آرام باشید

در واقع آخرین نکته و مهم ترین نکته ایی که باید رعایت کنید این است که، استرس نداشته باشیدد و آرام باشید. در واقع روز عروسی بیشتر مردم با استرس طی می شود . در نتیجه شما تصمیم بگیرید که این روز را آرام باشید و هر اتفاقی افتاد تنها آرامش خود را حفظ کنید و به دنبال یک راه حل باشید.

 

Comments

Be the first to post a comment

Post a comment